Polski

Młode radio (Junges Radio)
Jak ktoś wchodzi do radia i jak się wydostaje?
Co się dzieje w tym małym pudełku, które od rana nas nastraja?
Chcesz się dowiedzieć? W radiu dziecięcym i młodzieżowym możesz wypróbować wszystkiego wokół tematyki radiowej. Wspólnie rozpracujemy chaos kablowy i podążymy za twoją muzyką, twoimi przyjaciółmi i twoimi tematami!

Zimą, latem i jesienią MŁODE RADIO oferuje jednotygodniowe kursy radiowe. Sprawdzajcie newsy i naszą stronę na Facebooku. Tam pojawiają się terminy. Możecie u nas wypożyczyć sprzęt nagraniowy. Jeśli poszukujecie ciekawego miejsca na projekt, to nasze studio radiowe też świetnie się do tego nadaje!

Młode radio nadaje w każdą niedzielę od godz. 15.00 na częstotliwości FM 98,4 i 99,3!

Drodzy multiplikatorzy i wychowawcy,
od marca 2006 roku w Dreźnie w ramach „Radio Initiative Dresden e.V.“ istnieje prawdziwe radio dziecięce i młodzieżowe. MŁODE RADIO to mediowa oferta edukacyjna dla dzieci od szóstego roku życia. Dzieci i młodzież mają szansę poznać medium radiowe i samodzielnie tworzyć własne materiały radiowe lub całe programy. W każdą niedzielę od 15:00 do 16:00 nadawane jest MŁODE RADIO na częstotliwości 98,4 MHz i 99,3 MHz w Dreźnie.

Dlaczego powstało „JUNGE RADIO”?
Media odgrywają we współczesnym społeczeństwie wciąż bardzo dużą rolę. Telewizja i radio działają niemal bez przerwy. Wywierany przez nie wpływ jest ogromy. Zwłasza dzieci i młodzież są podatne na te bodźce, nie będąc świadome wpływu. Można z tego wnioskować, że obecność mediów tylko się wzmocni. Nie można już uniknąć pośrednictwa w kompetencjach medialnych. Jest to jedyny sposób, aby dzieci i młodzież miały szansę krytycznie poradzić sobie z otoczeniem i podejmować samodzielne decyzje.

Do czego dąży „JUNGE RADIO”?
Celem MŁODEGO RADIA jest przekazanie kompetencji do aktywnego i pewnego siebie używania mediów, aktywacja świadomego postrzegania własnego środowiska i pozycjonowania wartości społecznych (w większości przekazywanych przez media).

W ten sposób, poprzez pracę w zespole radiowym, młodzi ludzie odkrywają swój potencjał twórczy. Doświadczenia związane z tworzeniem „prawdziwego“ radia i docieranie do osób spoza własnego kręgu wzmacniają pewność siebie. Dzieci i młodzież uczą się w grupie poprawnie wysławiać, formułować życzenia i uzasadniać własne zdanie. Umiejętności społeczne są zatem świadomie odkrywane i pogłębiane poprzez pracę w grupie.

Jak można się skontaktować z MŁODYM RADIEM?
Jesteśmy dostępni: Telefon: 0351/ 85074510 E-mail: buero@coloradio.org
Każdy, kto ma ochotę zaangażować się w MŁODE RADIO, może się do nas zgłosić telefonicznie bądź mailowo. Osoby odpowiedzialne to Jana Winter i Susanne Winkel. Także w ramach zajęć szkolnych istnieje możliwość zorganizowania u nas projektów specjalnych – produkcji audycji tematycznych, gier radiowych czy wieczornego powitania. W naszych pomieszczeniach na Riesaer Straße 32 w siedzibie w Dreźnie możecie wypożyczyć sprzęt od godz. 14.00 do18.00.

Cieszymy się na Wasze odwiedziny!