Współtworzenie

Oto 8 kroków prowadzących do własnej audycji w coloRadio.
Jeśli dysponujesz tylko krótkim materiałem lub chcesz opowiedzieć o wydarzeniu, wystawie lub demonstracji, wyślij do nas e-mail lub odwiedź nasze studio w siedzibie w Dreźnie-Pieschen.
W naszym codziennym magazynie zawsze znajdzie się na to miejsce.

  1. Na początku zawsze jest pomysł na audycję – stwórz jej szkic!
  2. Zapoznaj się z naszymi zasadami. Zajrzyj do Karty Wolnego Radia w Niemczech.
  3. Przyjdź na nasze zebranie i przedstaw swój pomysł. Terminy spotkań znajdziesz po prawej stronie tekstu w sekcji „Spotkania redakcji i organizacja“. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki.
  4. Nagraj przykładową audycję. 60 minut mówienia i więcej niż tysiąc słów.
  5. Jeśli Twoje nagranie będzie zgodne z naszymi zasadami, podczas następnego spotkania plenarnego otrzymasz miejsce na regularną audycję.
  6. Zaangażuj się i zostań członkiem! Przynależność do coloRadio jest dobrowolna i daje wiele możliwości: gwarancja codziennych nagrań, odbiór publiczny i tworzenie sieci kontaktów, technika i dźwięk, dalsza edukacja i feedbacki.
  7. Zostaniesz wprowadzony/-a w podstawy technik dziennikarskich i zagadnień technicznych, od rozpoczęcia pracy w coloRadio. Na naszych szkoleniach lepiej poznasz wolne radio, udoskonalisz prowadzenie wywiadów i pracę na konsolach miksujących. Terminy znajdziesz w sekcji z warsztatami.
  8. Baw się przy tym dobrze!